Praca pielęgniarka

Opieka za „coś”

Nie wiem skąd w nas, Polakach, jakieś mylne przeświadczenie, że za dobrze wykonaną pracę pielęgniarki trzeba jej się w jakiś sposób odwdzięczyć, a to za pomocą kawy i czekoladek, a to poprzez określoną kwotę niby przez przypadek wsuniętą w kieszeń fartucha. Zawód pielęgniarki powstał specjalnie po to, by pomagać potrzebującym tego osobom w placówkach opieki medycznej. Oczywiście, za usługi prywatnej pielęgniarki trzeba zapłacić, jednak osoby zajmujące te stanowiska pracy w publicznych szpitalach zostały specjalnie powołane do tego, by bez żadnych dodatkowych korzyści nieść pomoc pacjentom.

Jestem kobietą, która od wielu lat walczy astmą, dlatego nie raz odwiedziłam już szpital i miałam okazję zaobserwować zachowanie pielęgniarek w stosunku do pacjentów, którzy coś im dali i podejście do tych osób, które nie chciały zagwarantować sobie lepszej opieki dzięki „prezentom”. To okropne, że niektórzy chorzy są traktowani lepiej od innych, mają więcej komfortu z pobytu w szpitalu i otoczeni są lepszą opieką. Ja też regularnie odprowadzam składki na ubezpieczenie zdrowotne, dlatego powinnam mieć zapewnioną najlepszą opiekę z możliwych.

Oczywiście nie każda pielęgniarka jest łasa na prezenty czy pieniądze, pielęgniarka Ruda Śląska. Od czasu do czasu znajdzie się osoba, z której dobroć aż promienieje i takie osoby są moim zdaniem powołane do pracy przy pacjentach. Zawód pielęgniarki to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim pasja, powołanie i poświęcenie.

Dodaj komentarz