Praca pielęgniarka

Specjalizacje pielęgniarskie w Polsce

Niemal każda pielęgniarka wybierając swoją drogę zawodową w myślach ma szlachetne cele. Chce pomagać osobom chorym i skupiać się na poprawie ich samopoczucia. W końcu jest człowiekiem posiadającym ogromną empatią. Zależy jej na tym, aby pracować w służbie zdrowia. A jest to bardzo trudna i skomplikowana praca, która wymaga bardzo wielu wyrzeczeń.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że zadania podejmowane przez pielęgniarki i pielęgniarzy niekoniecznie należą do najprzyjemniejszych. Osoby pracujące w tym zawodzie muszą dbać o higienę osób chorych. Natomiast podawanie zastrzyków jest dla nich czymś normalnym i codziennym.

Pielęgniarki mogą na swojej ścieżce zawodowej wybrać konkretną specjalizację, z którą później będą związane. Mogą one zostać specjalistami: organizacji i zarządzania, pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, pielęgniarstwa chirurgicznego, pielęgniarstwa diabetologicznego, pielęgniarstwa epidemiologicznego, pielęgniarstwa geriatrycznego, pielęgniarstwa kardiologicznego, pielęgniarstwa neonatologicznego, pielęgniarstwa neurologicznego, pielęgniarstwa onkologicznego, pielęgniarstwa operacyjnego, pielęgniarstwa opieki długoterminowej, pielęgniarstwa opieki paliatywnej, pielęgniarstwa pediatrycznego, pielęgniarstwa położniczego, pielęgniarstwa psychiatrycznego, pielęgniarstwa ratunkowego, pielęgniarstwa rodzinnego, pielęgniarstwa środowiska nauczania i wychowania, pielęgniarstwa środowiskowego, pielęgniarstwa w ochronie zdrowia pracujących, pielęgniarstwa zachowawczego, promocji zdrowia i edukacji zawodowej.

Wszystkie te specjalizacje wiążą się z ogromnym nakładem pracy ze strony osoby zatrudnionej na konkretnym stanowisku.

Dodaj komentarz