Praca pielęgniarka

Praca w roli pielęgniarki w Niemczech

W Niemczech bardzo często poszukuje się pielęgniarek z Polski. Pracę można podjąć w szpitalach, klinikach, przychodniach, a nawet domach starców. Pośrednicy pracy często poszukują osób odważnych, które nie będą bały się podjęcia nowych wyzwań.

Przy takim stanowisku pracy oczekuje się minimum podstawowej znajomości języka niemieckiego, a także udokumentowanego doświadczenia w opiece nad starszymi osobami, w tym przypadku mogą to być na przykład referencje, świadectwa czy też certyfikaty. Wymogiem koniecznym jest również odpowiedzialność, empatia, cierpliwość, a także duża doza wrażliwości na potrzeby innych osób. Oczywiście ciepłe i przyjazne usposobienie jest bardzo mile widziane.

Przedsiębiorstwa oferują umową o pracę na warunkach niemieckich, a także atrakcyjne wynagrodzenie, które jest wypłacane terminowo. Nierzadko jest to również niemieckie ubezpieczenie zawierające wszystkie niezbędne świadczenia. Co jeszcze? Kusić może z pewnością możliwość nabycia praw do niemieckiej emerytury, a także obfite dodatki za przepracowane nadgodziny oraz święta. Wielu pośredników oferuje również bezpłatną opiekę konsultanta, który jest polskojęzyczny i pomaga w rozwiązywaniu wielu kwestii. Każda oferta jest dostosowywana indywidualnie do kwalifikacji, a także predyspozycji oraz oczekiwań kandydatów.

Jeden komentarz

  • Anna

    Pielęgniarka z Polski może liczyć w Niemczech na atrakcyjne wynagrodzenie w euro – oczywiście w oparciu o niemiecką umowę o pracę, a ponadto: 30 dni urlopu w roku, dodatkowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne, pomoc w uznawaniu polskich dyplomów na terenie Niemiec oraz wsparcie w dalszym rozwoju według indywidualnych potrzeb. Pielęgniarki zainteresowane pracą w Niemczech, zapraszam do kontaktu! 🙂 Pozdrawiam, Anna

Dodaj komentarz