Praca pielęgniarka

Czy pogoda ma wpływ na efektywność w pracy? Oczywiście, że tak!

Za oknem upały i gorące słońce? A może jest zupełnie odwrotnie i panuje przygnębiająca, jesienna atmosfera? Okazuje się, że temperatura powietrza oraz ciśnienie mają ogromny wpływ na samopoczucie każdego z nas. Wiąże się to również z wykonywaniem poszczególnych obowiązków, choć na to największy wpływ ma motywacja… Odpowiednie warunki mogą jednak sprzyjać albo nas odciągać od wykonywania naszych obowiązków.

Kim jest meteopata?

Okazuje się, że są osoby, które są nieco bardziej podatne na zmienne warunki atmosferyczne. Meteopaci wykazują szczególną wrażliwość właśnie na tę kwestię. Przez zmiany pogodowe mogą oni odczuwać nawet bóle głowy czy też mięśni! Do tego dochodzą wahania nastroju, z kolei same objawy nasilają się w szczególności jesienią. Warto, aby takie osoby suplementowały witaminę D3, która poprawi ich samopoczucie. Jeśli należysz do tej grupy, powinieneś więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, na przykład podczas spacerów.

Popraw swoje samopoczucie

Jeśli pogoda Cię dołuje, a Ty nie masz sił do wykonywania swoich obowiązków – daj z siebie więcej. Korzystaj z przerw bardziej efektywnie. Dobrym pomysłem może okazać się również wybranie na krótki urlop. Choćby kilka dni wolnego będzie sprzyjające i doskonale wpłynie na Twój nastrój.

Dodaj komentarz