Praca pielęgniarka

Czy empatii można się nauczyć?

Empatia jest umiejętnością, która wchodzi w skład inteligencji emocjonalnej. Jako umiejętność, sprawia, że można się jej nauczyć i ją w sobie wypracować. To niezwykle ważne w pracy każdej pielęgniarki.
Każda z pielęgniarek przede wszystkim powinna stawiać na inteligencję emocjonalną oraz rozwój cech, które pomogą im odpowiednio zaopiekować się swoimi pacjentami.

Empatia jest umiejętnością, która polega na rozumieniu innych ludzi, a także zdolności odczucia wraz z nimi różnego rodzaju uczuć oraz emocji. Jest to szalenie ważne, ponieważ umożliwia postawienie się na miejscu pacjentów, a tym samym pozwala na lepsze zaopiekowanie się nimi.

Pielęgniarka musi być empatyczna

Każda pielęgniarka, niezależnie od tego, czy zajmuje się dorosłymi osobami, czy też dziećmi, powinna wyróżniać się sporą dozą empatii. Musi ona bowiem współczuć i pomagać w każdej sytuacji. Ważne jest zatem to, aby potrafiła postawić się na miejscu drugiej osoby, a tym samym by mogła wyobrazić sobie, co konkretny pacjent czuje.

Wtedy pielęgniarka da z siebie sto procent, a nawet więcej w opiece nad chorym. Jest to ważne nie tylko w prywatnych klinikach, ale również w publicznych placówkach, w których brakuje personelu, a zatem praca pielęgniarek jest jeszcze trudniejsza.