Praca pielęgniarka

O jakich środkach ochrony osobistej powinna pamiętać na co dzień pielęgniarka?

Pandemia koronawirusa daje się we znaki wszystkim. Niektóre firmy bardzo ucierpiały z jej powodu. W szczególności narażone na zachorowanie są osoby pracujące w służbie zdrowia. Każdego dnia spotykają się one z kilkudziesięcioma osobami, które mogą być potencjalnymi nosicielami wirusa. Właśnie dlatego pielęgniarki powinny w szczególności zadbać o środki ochrony osobistej.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że znacznie więcej osób zaczęło dbać o swoją higienę osobistą. Aby zadbać o siebie, warto myć regularnie ręce, nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Na rynku dostępne są również praktyczne preparaty odkażające, które warto używać. Konieczne jest również regularne noszenie maseczek w firmach, czy też urzędach oraz sklepach. Czy tylko o tym powinny jednak pamiętać pielęgniarki?

Jak mogą o siebie zadbać pielęgniarki?

Osoba zatrudniona w służbie zdrowia przede wszystkim powinna pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego oraz o cyklicznej dezynfekcji. Poszczególne pomieszczenia w klinikach oraz w szpitalach powinny być regularnie sprzątane i odkażane. W szczególności dotyczy to poczekalni.

Każda pielęgniarka, która ma kontakt z różnymi pacjentami, przede wszystkim musi myśleć o swoim zdrowiu, a zatem ważne jest to, aby zawsze ubierała ochronną maseczkę i przyłbicę, a także rękawiczki przed badaniem pacjenta. Ochroną może być również dodatkowe dbanie o własną odporność, a zatem spożywanie witamin oraz suplementów diety.

Dodaj komentarz