Praca pielęgniarka

Osoby po szkołach pielęgniarskich poszukiwane!

Pandemia koronawirusa cały czas się rozwija. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia podaje informacje o nowych zachorowaniach, a okazuje się, że nieustannie ich przybywa. Zaczyna brakować miejsc w szpitalach, a więc powstają specjalne placówki covidowe, często w warunkach polowych, które mają być gwarantem miejsc leżących dla chorych. Potrzebni są również medycy.

Coraz mniej wolnych łóżek w szpitalach w całej Polsce. Zaczyna brakować również respiratorów, ale przede wszystkim największą bolączką jest brak wyspecjalizowanej kadry medycznej. Wielu lekarzy, pielęgniarek oraz ratowników wciąż trafia na kwarantannę, a tym samym poszczególne oddziały są osłabione i nie mają jak wykonywać swojej pracy właściwie. W szczególności potrzebne są wyspecjalizowane pielęgniarki.

Pielęgniarki potrzebne od zaraza

Wspomóc szpitale mogą osoby, które ukończyły szkoły i kursy pielęgniarskie. Obecnie brakuje rąk do pracy niemal wszędzie, a w szczególności w szpitalach wojewódzkich. To oznacza, że kadra ze szpitali powiatowych może być przymusowo delegowana właśnie do takich jednostek.

Przesuwane są również planowe zabiegi, których niewykonanie nie jest ryzykowne dla życia poszczególnych pacjentów. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i rozwojowa, jednak najważniejsze jest to, aby trzymać dystans i rygor sanitarny. W szczególności osoby starsze powinny dbać o swoje zdrowie i nie narażać się na zachorowanie!