Praca pielęgniarka

Praca w tymczasowych szpitalach covidowych dla pielęgniarek

W całej Polsce powstają tymczasowe szpitale covidowe. To właśnie w tych miejscach niezbędne jest wsparcie wolontariuszy oraz medyków. Między innymi na wagę złota są wykwalifikowane pielęgniarki.

W tymczasowych szpitalach covidowych w szczególności potrzebni są anestezjolodzy. Również wykwalifikowane pielęgniarki, które są w stanie zaopiekować się pacjentami chorymi na koronawirusa. Jako walczące na pierwszej linii frontu mogą liczyć na większe wynagrodzenie, nawet o 100%. Jest to zatem dość kusząca oferta, jednak wiąże się ze sporym zaangażowaniem, ryzykiem oraz pracą także po godzinach.

Pielęgniarki są potrzebne w tymczasowych szpitalach covidowych

Pielęgniarki w takich miejscach zajmują się pacjentami zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Chorzy są w różnym stanie, niektórzy z nich wymagają całodobowej opieki, a w szczególności ci, którzy są podłączeni do maszyn tlenowych, w tym respiratorów. Aby podłączyć pacjenta do takiego urządzenia niezbędny jest lekarz anestezjolog.

Wśród pielęgniarek wyróżnia się również specjalistki w tej dziedzinie, są to tak zwane pielęgniarki anestezjologiczne. Wiedzą one jak zajmować się pacjentami, którzy są poddawani narkozie ogólnej, a przy tym są w stanie również asystować lekarzom. Tego typu praca jest bardzo wymagająca i wiąże się z ogromnym zaangażowaniem ze strony wszystkich medyków.

Dodaj komentarz