Praca pielęgniarka

Urlop w dobie pandemii – czy to wykonalne?

Czas pandemii koronawirusa to szczególnie trudny okres dla służb medycznych, a już w szczególności pielęgniarek. Wakacje powinny być zatem czasem, w którym mogą one nieco odetchnąć i odpocząć od wszechobecnych obowiązków.

Urlop należy się każdemu pracownikowi, niezależnie od tego, w jakim pracuje zawodzie. Dotyczy to również pielęgniarek, a zatem muszą one z niego skorzystać również w dobie pandemii koronawirusa. Jest to dla nich szczególnie istotne, ponieważ w wielu miesiącach musiały brać dodatkowe godziny pracy, żeby zaopiekować się pacjentami. Tym bardziej powinny one skorzystać z wolnych dni i postawić wtedy na całkowity relaks.

Urlop w dobie pandemii koronawirusa

Każda pielęgniarka powinna zaplanować swój urlop z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu będzie mogła naładować akumulatory i cieszyć się relaksem przez długi czas. Możesz spędzić urlop w domowym zaciszu, ale również wyjechać, na przykład nad jezioro, nad morze czy w góry. Niezależnie od miejsca, postaw na oczyszczenie umysłu. Rób to, co lubisz, spaceruj, czytaj książki, oglądaj filmy czy seriale.

Jeżeli spędzasz urlop w domowym zaciszu, postaraj się brać na siebie jak najmniej obowiązków. Potraktuj te kilka dni jako czas absolutnie dla siebie, dzięki temu będziesz w stanie maksymalnie się zregenerować, a tym samym w przyszłości lepiej wykonywać swoje obowiązki.

2 komentarze

  • Jola

    Oczywiście, że w czasie pandemii także można urlopować. Wszystko zależy od tego gdzie i w jaki sposób chcemy odpocząć. W każdym razie należy pamiętać o reżimie sanitarnym.

    • Hanna

      Oczywiście, możliwości są różne.