Praca pielęgniarka

Jak nie wypalić się zawodowo? Pielęgniarki często borykają się z tym problemem

Praca pielęgniarki to wielogodzinne dyżury, nieustanne zmęczenie oraz napięcie związane z opieką nad pacjentami. To powoduje, że osoby pracujące w tym zawodzie często borykają się z problemem wypalenia zawodowego. Jak sobie z tym poradzić?

Wypalenie zawodowe może dopaść każdego z nas, a w szczególności często jest spotykane w przypadku pielęgniarek, które niestety muszą mierzyć się z ciągłym obserwowaniem chorób i opieką nad obolałymi pacjentami. Sytuacja jest w szczególności trudna teraz, kiedy jesteśmy w szczycie pandemii koronawirusa.

Nie daj się wypaleniu zawodowemu

Przede wszystkim, aby nie dać się wypaleniu zawodowemu, zawsze warto postawić na odpowiednią ilość odpoczynku. Nie nakładaj na siebie zbyt wiele obowiązków. Skup się na tym, żeby zawsze mieć chwilę czasu dla siebie. Wytłumacz swoim przełożonym, że nie jesteś w stanie brać tak wielu dyżurów w ciągu miesiąca.

Oczywiście nie zapominaj również o balansie pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Postaraj się zadbać o to, żeby nie myśleć w domu o swoich obowiązkach służbowych. Jest to najlepszy sposób na to, żeby zdystansować się do swojej pracy, a tym samym nie wypalić się zawodowo. Jest to szczególnie istotne w przypadku pielęgniarek, które nieustannie muszą wyróżniać się wysoką dozą empatii do swoich pacjentów.

Dodaj komentarz