Praca pielęgniarka

Aktywność fizyczna. Na jaki sport postawić?

Nadmiar obowiązków w pracy sprawił, że nie masz czasu na aktywność fizyczną? Wiosna to idealny czas, żeby przyzwyczaić się do regularnych ćwiczeń, po to by zadbać nie tylko o piękną, smukłą sylwetkę, ale przede wszystkim o swoje zdrowie.

Jako pielęgniarka, wiele godzin w ciągu dnia spędzasz przy swoich pacjentach. Jesteś w nieustannym ruchu, ale mimo wszystko powinnaś zadbać o dodatkową aktywność fizyczną. Jest to wykonalne, musisz jednak znaleźć taki sport, który lubisz. Musi on Ci sprawiać przyjemność, ponieważ dzięki temu będziesz go wykonywać z chęcią, a przede wszystkim nie będziesz się do niego zmuszać.

Jaki sport wybrać?

Spróbuj kilku różnych, a bez trudu wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie. Na pewno warto skupić się na takich aktywnościach jak: nordic walking, bieganie, marsze, spacery, jazda na rowerze, siłownia albo fitness. W ostatnim czasie bardzo popularne są także sporty zespołowe oraz pływanie. Dziś otwiera się coraz więcej klubów fitness, dzięki mniejszej liczbie zachorowań na COVID-19, a więc wykorzystaj ten czas na to, żeby zadbać o swoje zdrowie.

Do ćwiczeń na pewno warto dołożyć również zdrową dietę. Jest to absolutna podstawa, o czym zawsze należy pamiętać. Ze swoich posiłków całkowicie odrzuć cukry proste, a więc zapomnij o tradycyjnych słodyczach. Nie słódź również kawy, ani herbaty. Za to codziennie pij dużo wody. Najlepiej, aby była niegazowana. Twoje ciało na pewno odwdzięczy Ci się doskonałym wyglądem, ale przede wszystkim większą wytrzymałością oraz odpornością.