Praca pielęgniarka

Prywatne profile w social mediach, a pracodawcy

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy powinni uważać na to, co umieszczają na swoich prywatnych profilach w social mediach. Czy pracodawcy je sprawdzają? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Pracujesz jako pielęgniarka lub chcesz rozpocząć swoją karierę zawodową i zaczęłaś zastanawiać się nad tym, czy Twój prywatny profil w social mediach może być sprawdzony przez pracodawcę? Okazuje się, że w działach HR jest to częsta praktyka. To oznacza, że zawsze należy bardzo ostrożnie dobierać udostępniane materiały, w tym zdjęcia, memy, linki czy teksty oraz oceny konkretnych osób.

Zadbaj o swój profil w social mediach

Warto, żeby Twój profil w social mediach był przede wszystkim prywatny. Dzięki temu unikniesz problemów związanych podczas szukania pracy, ponieważ rekruter nie będzie miał dostępu do treści, które udostępniasz. Ponadto warto zawsze mieć na uwadze to, co wrzucasz do sieci. Postaraj się, żeby nie były to rzeczy, które mogą w jakiś sposób wpłynąć negatywnie na odbieranie Twojej osoby przez przełożonych czy potencjalnych współpracowników albo pacjentów.

Jako pielęgniarka stajesz się osobą zaufaną, a więc nie warto, żebyś traciła to z upływem czasu.

Niezależnie od tego, o jakim profilu mowa, czy jest to profil na facebooku, instagramie, tik toku czy twitterze – wszędzie zadbaj o wspomniane powyżej kwestie. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych sytuacjach, a przede wszystkim poczujesz się pewniej.

Dodaj komentarz