Praca pielęgniarka

Awans czy podwyżka? Co jest ważniejsze dla pracowników?

Wielu pracodawców zastanawia się nad tym, co jest ważniejsze dla ich pracowników – awans czy wyższa gratyfikacja finansowa? Okazuje się, że temat może okazać się znacznie bardziej złożony, niż może się wydawać na początku.

Każda osoba pracuje po to, żeby zarobić. Wynagrodzenie pieniężne jest zatem czymś zupełnie naturalnym, o co należy odpowiednio zadbać. Warto jednak pamiętać o tym, że poza gratyfikacją finansową, ogromne znaczenie ma również to, czym zajmuje się dana osoba. Każdy pracownik, również pielęgniarka chce być doceniana w miejscu, w którym pracuje. Awans może okazać się zatem swego rodzaju nagrodą za lata idealnego wypełniania swoich obowiązków. Oczywiście najczęściej wiąże się on również z podwyżką.

Awans w pracy

Docenienie pracownika przez pracodawcę często polega na zmianie stanowiska, które on obejmuje. Może się bowiem okazać, że konkretna osoba ma duże ambicje i chce w przyszłości zarządzać zespołem pracowników.

Ambitni pracownicy powinni zatem dążyć do realizacji swoich celów. Jeżeli będą oni czuli, że mają stwarzane możliwości do pięcia się po szczeblach kariery, niechętnie zrezygnują z pracy w konkretnym miejscu. Jest to zatem idealny sposób na to, żeby zatrzymać w swoim zespole wykwalifikowanych specjalistów, którzy znają się na swoim fachu.