Praca pielęgniarka

Zły szef – czy warto spróbować się z nim dogadać?

Dobry szef to prawdziwy skarb. Pracownicy marzą o tym, aby ich przełożony był wyrozumiały, a także żeby można było się z nim dogadać w każdej sytuacji. Jeżeli jednak miałeś pecha i Twój szef należy do grona tych złych i niedobrych – czy powinieneś spróbować się z nim dogadać?

Jako pielęgniarka również masz przełożonych. Jest to bardzo wyczerpująca praca, która wiąże się z koniecznością ciągłego kontaktu z innymi ludźmi. W tym również z przełożonym. Jeżeli jest on wyrozumiały dla swoich pracowników – mogą oni liczyć na jego wsparcie. Co, jeżeli jest to jednak osoba niemiła w obyciu? Czy warto spróbować się z nim dogadać?

Rozmowa jest bardzo ważna

W takiej sytuacji przede wszystkim postaw na rozmowę. Komunikacja jest bardzo ważna i ma wpływ na to, jak zostaniesz odebrana i także w jaki sposób będziesz traktowana. Jeżeli inni pracownicy narzekają na szefa – nie wdawaj się z nimi w dyskusje na ten temat.

Skup się na sobie i swoich relacjach z przełożonym. Jeżeli chcesz z nim wyjaśnić pewne kwestie – spróbuj to zrobić. Pamiętaj, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Być może okaże się, że Twój przełożony to osoba, która chce trzymać wszystko w ryzach, ale tak naprawdę ma w sobie pokłady empatii?

Dodaj komentarz