Praca pielęgniarka

Jak zadbać o formę na lato? Pewnych zasad musisz przestrzegać również w pracy

Lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To najlepszy moment na to, aby już dziś zacząć dbać o własną sylwetkę i dobre samopoczucie. Przekonaj się zatem, o czym powinieneś pamiętać na co dzień. Zwłaszcza, że niektórych zasad musisz przestrzegać również w pracy.

Bycie pielęgniarką jest bardzo wyczerpujące i czasochłonne. Wielogodzinne dyżury rzeczywiście mogą wykańczać. To jednak znak, że tym bardziej należy odpowiednio zadbać o swoje zdrowie. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Forma na lato sama się nie zrobi

Przede wszystkim kluczem do pięknej sylwetki i dobrego samopoczucia jest odpowiednia dieta. Skup się zatem na tym, aby jeść regularne posiłki. Przygotowuj je sobie w domu i zabieraj ze sobą do pracy. Najważniejsze jest to, żebyś spożywała właściwie zbilansowane dania. Powinny być dostosowane do Twojego zapotrzebowania kalorycznego, a przy tym pełne warzyw, które są bardzo zdrowe.

Oczywiście bardzo ważna jest również aktywność fizyczna. Codzienne ćwiczenia oraz spacery pozwolą Ci dotlenić ciało i poprawić kondycję fizyczną. Najważniejsze jest to, aby dopasować rodzaj uprawianego sportu do swoich indywidualnych preferencji.